Konstantin’in Sırrı, yazarın ilk romanıdır. Mehmet Siyahkalem, Fatih Sultan Mehmet, I. Konstantin ve XI. Konstantin gibi gerçek tarih karakteri arka plan olarak kullanan eser; aşk, insan, okültizm, sanat, inanç ekseninde tarihi gerçeklere bakış içermektedir.

Kitabın arka kapak yazısında şu ifadeler yer almaktadır:

Kaza süsü verilmiş bir cinayet… Öldürülen meçhul kişiye ait; tarihin derinliklerinden günümüze taşınmış, hangi inanca ait olduğu tahmin edilemeyen gizemli bir muska… Cinayete şahitlik eden ve muskayı bulduktan sonra hayatı alt üst olan ünlü bir basketbolcu…

Ölümün dahi öldüremediği ölümsüz bir aşk… Birbirini çılgınca seven iki sevgiliyi bekleyen çetin sınavlar… Çözülmeyi bekleyen garip bir bilmece… Tarihin sayfalarından adı dışında her şeyi kazınmış buna rağmen ünü dünyayı sarmış meçhul bir ressam.

Tarihin sayfalarından kazınmaya çalışılmış, dünyanın kaderini değiştiren ünlü bir sultan. Bin yılın başından günümüze dek saklanmış ve geleceği etkileyecek tarihi bir emanet.
İstanbul üzerine kurulu siyasi oyunlar… İstanbul’da örgütlenmiş gizemli ve gizli bir tarikat… Ayasofya’ya yeniden çan dikme hayalleri kurarak büyüyen bir çocuk.

Rumelihisarı arazisine fetih öncesi gönderilen gizemli şeyh ve müritleri, Meşatlıkta yatanların sırrı! Türkiye Bayan Basketbol takımının yazdığı tarihi bir destan ve o destanın yazılabilmesi için yapılan ölümcül fedakârlıklar…

Kızıl Saçlı Adam, bütün bu olgular ve olaylar arasındaki bağlantıları bilen tek kişi. Ancak ne kim olduğu, ne nereden geldiği ne de garip güçlerinin kaynağı biliniyor? Sır içinde sırla örülmüş, tarihi gerçekleri kullanarak kurgulanmış bir eser.

 

2 thoughts on “Konstantin’in Sırrı

 1. Merhaba Yaşar Bey. Biraz geç okudum bu eserinizi ama çok beğendim. Gerçekten harikaydı. Ama beni rahatsız eden tek yer Kelime-i Şehadet kısmıydı. Bir basım hatası olmuş orada sanırım. Eğer bir daha basıma girerse lütfen düzelttirir misiniz ? Ben çok öyle ahım şahım bir dindar değilim ama beni bile rahatsız ettiyse, gerçekten dindar olan birini nasıl rahatsız edeceğini siz düşünün artık.
  Sağlıcakla kalın.

  • Haklısınız,
   Söz konusu cümlede tashih var. Yeni baskılar olduğu taktirde düzeltilecektir. Fark ettiğiniz ve uyardığınız için teşekkür ederim

   Yaşar İliksiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website