Eğitimci, Editör, Gazeteci, Tarihçi, Yazar, Senarist…

Medya Danışmanlığı, Yayıncılık faaliyetleri, Proje Danışmanlığı, Öğretim üyeliği ve Belgesel Yapımcılığı faaliyetleri yürütmekte, konferans, seminer ve eğitim programları vermektedir.

Türkçe, İngilizce ve Osmanlıca bilmektedir. Sembol dili,  mitoloji, arkeoloji ve astroloji alanlarında bilimsel tabanlı araştırmalar yapmaktadır.

Nüfus kayıtlarına göre 1966 yılında Sivas’ta doğmuş görünmekle birlikte gerçekte gözlerini dünyaya İstanbul’da Kasımpşa’nın Hacı Hüsrev semtinde açmıştır. İlkokula Sivas’ın Mermer köyünde başladı ama resmi evrak nakli olmadığından Kasımpaşa’da yeniden ilkokula birinci sınıftan başladı. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da okuduktan sonra Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesini bitirdi. Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Tarih okurken, gazetecilik mesleğine başladı.

Yazarın Konstantin’in Sırrı ve Kurtarıcı adlı iki romanı ve Barbar, Azobra, Şarap Kıvılcımları adlı 3 şiir kitabı bulunmaktadır. Senaryosunu yazdığı Tedirgin Güvercinler filmi Kültür Bakanlığı’ndan destek almış, Karakalem senaryosu ise desteğe layık görülmüştür.

Yerel ve Ulusal gazetelerde muhabirlik, haber dergilerinde istihbarat şefliği ve yazı işleri müdürlüğü yapan Yaşar İliksiz, İhlas Haber ajansında redaktörlük, Yurt Haber Ajansında editörlük yapmıştır. Haber7.com Genel Yayın Yönetmenliğini yürütürken emekli olmuştur..

Mesleki Deneyimleri

Kendisine ait; arkeoloji. tv, arkeolojikhaber.com ve mistikalem.com sitelerini, amatör koşullarda elinden geldiğince güncelemeye gayret etmektedir….

İstanbul Ajansı TV – Danışman ve Genel Yayın Koordinatörü
RNA İletişim – Metin Yazarı
Haberler.com – Genel Yayın Danışmanı
Haber7.com – Genel Yayın Yönetmeni
YHA – Editör ve Genel koordinatör
İHA – Redaktör
Vakit – Muhabir
İzlenim Dergisi – Görsel editör
Yurt FM – Programcı, Genel yayın yönetmeni
Süleymaniye FM – programcı
Yörünge Dergisi – Muhabir, istihbarat şefi, editör
Sabah – Muhabir
Günaydın – Muhabir
Fotospor – kaşeli muhabir
Hürbakış – muhabir

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*
Website